Kartal %100 Ekolojik Pazar 3 Yaşında!

By , 20/12/2012 03:43

Anadolu yakasının ilk, Buğday Derneği ekolojik pazarlar projesinin ikinci halkası olan Kartal %100 Ekolojik Pazar, 20 Aralık’ta üçüncü yaşını dolduruyor.

Buğday Derneği ve Kartal Belediyesi’nce 20 Aralık 2009 tarihinde açılan İstanbul’un ikinci ekolojik pazarı Kartal %100 Ekolojik Pazar üç yaşında! Üç yıldır hem Kartal halkına hem de komşu ilçelere hizmet vermeyi sürdüren Kartal %100 Ekolojik Pazarın doğum günü, 23 Aralık Pazar günü, pazar alanındaki etkinlik çadırında saat 11:00’den itibaren mısır patlatarak, kestane pişirerek, çeşitli performanslar, çocuklara özel etkinlikler ve tezgahlarda yapılacak indirimlerle kutlanacak.

Kartal %100 Ekolojik Pazarın müdavimi, efsane müzisyen Taner Öngür ve grubu da kutlamada bir konser verecek.

23 üne özel olarak tezgahlarda birer üründe indirimler de sizi bekliyor olacak. Bu indirimler Kartal Belediyesi’nin yaptıracağı özel bir etiket ile tezgahlarda görünür kılınacak. 

%100 Ekolojik Pazarların sadece ticari bir alan olmasının ötesine taşınmasında öncü olan Kartal %100 Ekolojik Pazarda etkinlikler için kurulan çadırın yanı sıra ekolojik mimari örneği olan saman balyaları ile örülmüş Saman Kafe de bulunuyor. %100 Ekolojik Pazarın kurulduğu pazar günleri sadece pazardan alınan organik girdili gıdaların sunulduğu Saman Kafe ile Kartal %100 Ekolojik Pazar, organik ürün kullanıcıları ve ekolojik yaşam destekçileri için çok daha cazip hale geldi.

Tarih: 23 Aralık Pazar

Saat: 11.00’den itibaren

Yer: Kartal %100 Ekolojik Pazar

Adres: Hükümet konağı caddesi, Kartal Tren istasyonu yanı

Leave a Reply

*

Panorama Theme by Themocracy